Najnowsze:
recent

Politycy KORWiN rozmawiają z kukizowcami o utworzeniu nowego ugrupowania

Partia KORWiN chce zbudować sojusz z Kukiz’15. Prawdopodobne jest również porozumienie partii Korwin-Mikkego tylko z Ruchem Narodowym i odejście ich posłów z klubu Pawła Kukiza.Politycy partii KORWiN prowadzą rozmowy z posłami ruchu KUKIZ'15 na temat utworzenia wspólnej partii – z nowym liderem. Korwin-Mikke po wielu latach szefowania swoim partiom ma przejść na polityczną emeryturę. Jednak jeśli rozmowy zakończą się fiaskiem to KORWiN wyciągnie z klubu muzyka około dziesięciu posłów, głównie narodowców skupionych wokół Sylwestra Chruszcza. Są oni przeciwni ugodowej polityce względem PiS prowadzonej przez Pawła Kukiza.

Argumentem za współpracą obu ugrupowań jest między innymi wspólna niechęć do przyjmowania imigrantów. Narodowców od Kukiza przekonują również rozbudowane struktury i otrzymywana przez partię KORWiN subwencja (ponad 4 miliony złotych rocznie). Jednak połączenie z partią KORWiN dla subwencji może być niezgodne z poglądami muzyka. Poza tym osłabiłoby to jego wiarygodność.

Planem B jest przejście narodowców do partii Korwina i utworzenie wspólnie z kilkoma innymi posłami w Sejmie nowego koła. Nowa formacja miałaby być dużo ostrzejsza od KUKIZ'15 w krytykowaniu propozycji gospodarczych PiS.
27.01.2016, Autor: Adrian Garbarczyk
Obsługiwane przez usługę Blogger.