Najnowsze:
recent

Szwecja sprzeciwia się zaostrzaniu dostępu do broni palnej przez Komisję Europejską

Szwedzki parlament zamierza odrzucić zmiany do dyrektywy UE w sprawie broni palnej, które zaproponowała Komisja Europejska w ramach zaostrzenia kontroli półautomatycznej broni - donosi szwedzkie Radio News.


- To ważne, aby na poziomie unijnym walczyć z nielegalną bronią, ale ta propozycja idzie za daleko - powiedział Krister Hammarbergh z partii Centrum.

Plany Komisji Europejskiej zakładają, że broń półautomatyczna oraz broń wykorzystywana w celach sportowych byłaby traktowana jako bardziej niebezpieczna niż obecnie, co oznaczałoby jej zabronienie. Takie posunięcie uderzyłoby nawet w niektóre szwedzkie muzea, które mają broń wśród eksponatów.

Beatrice Ask, była minister sprawiedliwości, a obecnie przewodnicząca komisji sprawiedliwości powiedziała na antenie Radia News, że zmiana regulacji, która zakazuje broni w zbiorach muzeów byłaby nieodpowiednia.
"Jesteśmy przeciwko zmianom, które nie poprawiają bezpieczeństwa, a mogą np. uderzyć w myśliwych."
- powiedział Anders Ygeman, minister spraw wewnętrznych na antenie szwedzkiego radia. Dodał, że wierzy w to, że Unia Europejska zrewiduje swoją propozycję.

Radio News
23.01.2016, Autor: Adrian Garbarczyk
Obsługiwane przez usługę Blogger.