Najnowsze:
recent

Kukiz składa projekt ustawy dotyczący likwidacji gabinetów politycznych... autorstwa PiS

Klub KUKIZ'15 złoży dziś projekt ustawy napisanej przez Prawo i Sprawiedliwość i składany przez tę partię bezskutecznie w 2009 i 2012 roku. Ustawa dotyczy likwidacji gabinetów politycznych.

"Dziś Polska zatrudnia 0,5 mln urzędników. Oznacza to, że w III RP jest trzy razy więcej urzędników niż za komuny" - czytamy na uruchomionej dziś przez klub KUKIZ'15 stronie internetowej gabinetypolityczne.pl

Według szacunków, dzięki likwidacji gabinetów politycznych podatnicy zaoszczędzą nawet 500 mln zł. Gabinety polityczne zatrudniają ponad 10 000 doradców i asystentów, nie wytwarzając przy tym żadnej wartości dodanej dla obywateli i społeczeństwa.

- "Prawo i Sprawiedliwość zawsze dążyło do ograniczenia administracji, mówię tutaj o gabinetach politycznych. Natomiast dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że te gabinety oczywiście nie zostały zlikwidowane, a PiS zatrudnia nadal potężną liczbę asystentów, doradców i innych osób przejadających nasze ciężko zarobione, obywatelskie pieniądze" - powiedział na konferencji prasowej Paweł Kukiz.
źródło: gabinetypolityczne.pl
"Składamy projekt, który PiS wnosiło już dwukrotnie w 2009 i 2012 roku. Uzasadnienie zawsze było takie samo tzn. mamy w Polsce zatrudnionych ponad 10 tysięcy doradców i asystentów politycznych. Szacujemy, że likwidacja tych etatów przyniesie ponad 500 milionów złotych oszczędności rocznie. To najbardziej upartyjnione stanowiska w Polsce. W obecnym systemie partiokratycznym zapewne mają swoje uzasadnienie dla partii."
- powiedział Stanisław Tyszka z Kukiz'15 na konferencji prasowej.
"Hipokryzja PiS-u polega na tym, że dwukrotnie zgłaszali ten projekt, po czym, gdy objęli rządy zatrudnili doradców. Nalegamy, żeby zlikwidowali niepotrzebne, partyjne synekury zwane gabinetami politycznymi. Projekt jest tak oczywisty, że nie wyobrażam sobie, żeby PiS zagłosował przeciwko."
– dodał wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.
01.02.2016, Autor: Adrian Garbarczyk
Obsługiwane przez usługę Blogger.