Najnowsze:
recent

"To ty stworzyłeś ISIS" - na konferencji prasowej podczas wizyty Kerry'ego we Włoszech

Wizyta amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego we Włoszech została zakłócona podczas jego wspólnej konferencji prasowej z włoskim ministrem spraw zagranicznych Paolo Gentilonim. Kobieta na widowni krzyknęła: "To ty tworzyłeś ISIS!".

Konferencja prasowa dobiegała końca, gdy jedna z kobiet wstała i krzyknęła w stronę Kerry'ego: "To ty stworzyłeś ISIS!". Kobieta została wyprowadzona z konferencji przez karabinierów.

Po spotkaniu z Gentilonim Kerry powiedział, że jest przekonany, że koalicji międzynarodowa "zniszczy ISIS ostatecznie". Jego włoski odpowiednik wyraził znacznie większą ostrożność.

"W walce z IS poczyniono ważne poczyniono postępy. Mamy do czynienia z bardzo sprężystą organizacją i dlatego nie wolno nam jej lekceważyć" - powiedział szef MSZ Włoch.

Protestująca we Włoszech kobieta nie jest pierwszą osobą, która oskarża Stany Zjednoczone o powstanie Państwa Islamskiego. Jeden z byłych żołnierzy Marine oskarża USA, że samozwańczy kalifat powstał przez amerykańską inwazję na Irak w 2003 roku.

"Administracja Obamy popełniła umyślną decyzję, aby zignorować ostrzeżenie o możliwości powstania kalifatu islamskiego" - powiedział były dyrektor DIA (amerykańska agencja wywiadu) generał Michael Flynn na antenie Al Jazeera w sierpniu ubiegłego roku.

04.02.2016, Autor: Adrian Garbarczyk
Obsługiwane przez usługę Blogger.